O nás

O nás

Kvalitní rozvojové programy připravujeme již od roku 2004

Společnost AKORD vznikla v roce 2004 s cílem nabízet špičkové rozvojové a diagnostické programy pro manažery a firemní týmy založené na metodě interaktivního tréninku. Jádro společnosti tvořili od začátku její existence lektoři s mnohaletou trenérskou i osobní manažerskou zkušeností.

V současné době nabízíme spolupráci v oblasti tréninků, koučování, rozvoje pracovních týmů, HR poradenství a teambuildingových programů. Využíváme širokou škálu moderních didaktických technik včetně seriózně pojatého outdoor tréninku.

Hledáte-li partnera pro skutečný rozvoj osobních, manažerských a týmových kompetencí, je AKORD tou pravou volbou.

Více

Naše principy

1

Partnerský vztah

Vždy se snažíme co nejlépe porozumět vaší situaci a navrhnout vhodné řešení – indoorový trénink, koučování, diagnostický program či outdoorový kurz nebo akci. V dalším jednání s vámi pak návrh dotváříme a hledáme optimální podobu programu. Konečné řešení je vždy výstupem společného dialogu.

2

Individuální přístup

Převážnou většinu našich programů tvoří speciální řešení připravená na základě konkrétní poptávky klienta. I v situacích, kdy klient žádá katalogový kurz, vždy jej upravujeme na míru účastnické skupině. Užíváme širokou škálu rozvojových metod a podle potřeby volíme tu nejvhodnější.

3

Kvalitní realizační tým

Pro každou akci vybíráme kvalifikovaného, praxí prověřeného lektora nebo sestavujeme lektorský tým podle potřeb zvoleného programu. Ani ve vrcholné sezóně Vám na kurz nepošleme "druhou ligu" instruktorů. Do role koučů doporučujeme jen ty nejzkušenější, lidsky zralé osobnosti.

4

Dlouhodobá spolupráce

Opakovaná spolupráce je pro nás důkazem Vaší spokojenosti a metou, ke které se s každým klientem snažíme dopracovat. Máme radost, že se nám to často daří.

5

Kompletní servis

Všechny akce pro Vás připravíme "na klíč". Vy si akci objednáte a my zařídíme nejen program, ale i veškerou organizaci.

Skupina diskutuje o společném úkolu

Dagmar Tučková

Skupinka se snaží vyřešit společný úkol

INDOOR

Naše indoorové kurzy jsou velmi intenzivní formou rozvoje.
V jejich průběhu využíváme:

  • řízené skupinové diskuse
  • řešení modelových situací s následnou zpětnou vazbou
  • rozbor skutečných pracovních situací
  • didaktické hry
  • videotrénink
  • instruktážní videoprogramy
  • stručný výklad lektora

Indoorové kurzy Vám připravíme pro všechna rozvojová témata. Konkrétní nabídku můžete najít v sekci INDOOR.

OUTDOOR

Je to specifická forma interaktivních programů, kde většina aktivit probíhá pod širým nebem - v přírodě.

Využití outdoorových programů je od čistě zábavných přes teambuildingové až po velmi sofistikované rozvojové a diagnostické programy.

Hlavní přednosti outdoor tréninku:

  • přivádí účastníky do neobvyklého, náročného prostředí, v němž poznávají sebe i své kolegy z jiných stránek, než v běžné pracovní realitě
  • nabízí reálné akce s reálnými důsledky včetně bezprostřední, jednoznačně čitelné a dobře zapamatovatelné zpětné vazby
  • umožňuje výrazný vstup emocí, rozvíjí emoční inteligenci

Zásadní podmínkou, aby se outdoorové aktivity staly skutečně zdrojem rozvoje nikoliv jen pohodové zábavy či adrenalinového „šlehnutí“, je promyšlená dramaturgie akcí (vědět kdy a proč jednotlivé aktivity zařadit s ohledem na rozvojové cíle kurzu) a profesionální zpracování zážitků formou skupinových rozborů.

NEARDOOR

Neardoor je zážitková rozvojová metoda inspirovaná pozitivními prvky outdoor tréninku.

Klasické indoorové techniky (prezentace lektora, skupinová diskuse, videotrénink, případové studie) jsou zde rozšířeny o drobné, didakticky dobře využitelné, hry v bezprostřední blízkosti hotelu (nádvoří, park, louka za hotelem).

Není nutné speciální vybavení a sportovní oblečení ani nemusíte mít extra fyzickou kondici. Stačí několik drobných pomůcek a program může být oživen řadou zajímavých, názorných aktivit.

Aktivity jsou důsledně prezentovány jako modelové situace, činnost skupiny je pozorně analyzována a srovnávána s pracovní praxí. Na závěr dochází nejen k zobecnění praktických zkušeností ale i k teoretickým ukotvením nabytých poznatků. Díky tomu nesklouzává trénink do polohy zábavy (což u outdoorových programů hrozí), naopak udržuje pozornost účastníků v oblasti rozvoje osobních, týmových a manažerských kompetencí a podporuje přenos poznatků do pracovní praxe.

Více se můžete dočíst také v článku Neardoor - zážitek jako pomocník nikoli konkurent Vladimíra Svatoše


 

Podporujeme

V průběhu posledních několika let jsme navázali spolupráci

Sparta florbal logo s florbalovým klubem AC Sparta Praha Florbal. Od roku 2015 zajišťujeme Dětský den a Mikulášskou pro žákovské kategorie, připravujeme teambuilding pro superligový A-tým i týmy juniorů a dorostenců. I v sezóně 2016/2017 jsme hrdým stříbrným partnerem a držíme palce do dalších soubojů!

Světluška logose Světluškou,  projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu. Zajišťujeme, věříme, že užitečná a přínosná, koučovací setkání. Přejeme mnoho elánu do další práce.

 

Srdcerváči logos projektem Srdcerváči. Od roku 2015 přispíváme do každoročního dárkového katalogu několika výtisky knihy Jak působit na druhé, aby vám šli na ruku, skupinovým zážitkem - Teambuildingem a několika koučovacími setkáními. Těšíme se na další spolupráci.

ZŠ Kunratice logose Základní školou Kunratice. Pro žáky 5. tříd pravidelně připravujeme a vedeme týdenní adaptační kurz. Zjistili jsme také, že dospělí by se od dětí leckdy mohli učit. Těšíme se na další kurzy.

Nymburk Městem Nymburk. Připravili jsme sérii facilitovaných diskusních setkání pro pedagogy v rámci projektu "ORP Nymburk - společně na cestě ke kvalitě vzdělávání". Všem pedagogům přejeme pevné nervy!

 

Ekonom Praha logo - zajíc na kolese sportovním klubem Ekonom Praha. Přímo jsme podporovali konání Mistrovství ČR a Českého poháru MTBO v říjnu 2014 v Říčanech a Český pohár MTBO v červnu 2016. Spolupráce nás baví a tak v ní plánujeme pokračovat i v dalších letech.